AT24C Electric Energy Meter AC50-300V Multimeter (without Bluetooth) w/ Open-Close Type Transformer
inkl. MwSt. Versand wird beim Checkout berechnet
Availability: 2000 auf Lager
SKU: 77459
Collections:
Download user manual, PC software installation instruction and PC software:
https://www.mediafire.com/folder/z805h41uhmyd2/AT24C
Features:
- Test range: voltage AC50-300V; current 0-100A; power 30KW
- 2.4" HD color screen; support Chinese and English interface
- External open-close type transformer enables easy measurement. Test wires directly
- Simple wiring: Just power the meter to accurately test the voltage, and then pass the load wire through the external shunt of the meter to accurately test the current, power, etc. The mutual inductance method allows the current to reach 100A and the power to reach 30KW for accurate measurement with no loss and no heat, bringing the industry technology to a new level
- With multiple certifications to ensure quality
- Can measure accumulated electricity and accumulated electricity charges; with timing function
- Display frequency and power factor (Hz and PF)
- Displays internal and external temperature; displays carbon dioxide
Specifications:
- Model: AT24C
- Bluetooth connection: not support
- Voltage: AC50~300V
- Current: 0~100A
- Power: 30000W
- Timing: 999.99.99H
- Electricity: 9999.99kwh
- Power factor: 0.00~1.00PF
- Panel size: 85.7 x 63mm/3.4 x 2.5"
- Installation size: 76 x 53mm/3 x 2.1"