AT24CB AC50-300V 100A Electric Energy Meter Voltage Current Meter Multimeter (Bluetooth) Closed Transformer
Taxes incluses. Frais d'expédition calculés à l'étape de paiement.
Availability: 2000 en stock
SKU: 77456
Collections:
Download User Manual and APP:
2. APP for IOS: search E_test on APP store for iPhone to download
3. APP for Android: https://www.mediafire.com/file/0jiio43c0vuu1wx/U_Meter-Phone_mobile.apk/file
4. APP for Android: search E-test at Google play to down load
Features:
- Test range: voltage AC50-300V; current 0-100A; power 30KW
- 2.4" HD color screen; support Chinese and English interface
- With an external 100A transformer
- Simple wiring: Just power the meter to accurately test the voltage, and then pass the load wire through the external shunt of the meter to accurately test the current, power, etc. The mutual inductance method allows the current to reach 100A and the power to reach 30KW for accurate measurement with no loss and no heat, bringing the industry technology to a new level
- External large-diameter current transformer can pass through 25 square thick wires to measure 100A high current. This design can achieve accurate measurement without loss and no heat, improve the measurement power range, and make retrofit access more convenient and safe
- With multiple certifications to ensure quality
- Can measure accumulated electricity and accumulated electricity charges; with timing function
- Display frequency and power factor (Hz and PF)
- Displays internal and external temperature; displays carbon dioxide
Specifications:
- Model: AT24-CB
- Bluetooth connection: support
- Voltage: AC50~300V
- Current: 0~100A
- Power: 30000W
- Timing: 999.99.99H
- Electricity: 9999.99kwh
- Power factor: 0.00~1.00PF
- Closed transformer: outer diameter 32.5mm/1.3"; inner diameter 15mm/0.6"
- Panel size: 85.7 x 63mm/3.4 x 2.5"
- Installation size: 76 x 53mm/3 x 2.1"