Black 120000RPM Mini Super Power Violent Turbo Fan 180W 30A 50m/s Brushless High Speed Motor Turbo Blower
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Availability: 2000 in stock
SKU: 87024
Collections:
Features:
- High quality structure: Pocket style: Wireless design, fashionable and exquisite. The TYPE-C charging interface supports 20W fast charging, with a compact size that is easier to operate than a single hand, ensuring fast and efficient charging.
Specification:
- Purple/blue indicator on: charging
- Red indicator on: fully charged
- Electric regulation: 30A
- Power: 180W
- Maximum output RPM: 120000RPM
- Constant using time: 8hours for first level
- Built-in battery: 2500mAh
- Case material: PETG
- Working voltage: 6 - 8.4V
- Charging time: > 1.5h
- Product size: 126 x 46 x 32mm