D85-2058 AC200-450V Multifunction Digital Multimeter Tester Voltage Current Frequency Power Monitor
세금이 포함됩니다. 배송료는 결제 시 계산됩니다.
Availability: 재고 2000개
SKU: 84142
Collections:
Description:
Technical Parameters:
- Measurement accuracy: 1% ± 2 digits
- AC voltage range: AC200-450V
- AC current range: 0-110A
- Active power range: 0-45000W (for 200-450V)
- Energy measurement range: 0-99999kwh
- Frequency range: 45.0Hz-65.0Hz
- Power factor range: 0.00-1.00PF
- Measurement speed: 2 times per second
- Dimensions: 70 x 40 x 39mm/2.8 x 1.6 x 1.5"
- Hole spacing: 68 x 38mm/2.7 x 1.5"
Package Included:
- 1 x Multimeter
- 1 x Transformer
How to use?
3. Connected to a power supply, the meter can display the measured results.
5. The 100A transformer (hole diameter 15mm/0.6") allows 21-25 square millimeter copper wire (of Chinese standard) to pass through.
6. Extreme working conditions:
* Operating temperature: -10 to +50°C
* Working humidity: 10~80% (non-condensing)