ETP3005A 0-30V 150W Single Channel Adjustable DC Regulated Power Supply LED Digital Display for CC/CV Automatic Test
세금이 포함됩니다. 배송료는 결제 시 계산됩니다.
Availability: 재고 2000개
SKU: 85309
Description:
Characteristics:
- The maximum power of this series is 300W, the voltage is 60V, the current is 10A
- The highest resolution is 10mV, 1mA
- LED digital display, 4-digit digital voltage, current display
- CV and CC modes switch automatically, and the status indicator prompts
- Over voltage, over current, over power, over temperature protection
- Quick parameter storage and call function
- Communication interface: RS232 communication, remote control
- Intelligent temperature control fan, energy saving
- Encoder adjustment, the specified number of accurate adjustable
Specification:
- Model: ETP3005A
- Output voltage: 0 ~ 30V
- Output current: 0 ~ 5A
- Output power: 150W
- Stabilized state:
  Voltage stability: <= 0.1% +/-3mV
  Load stability: <= 0.1% +/-3mA
- Steady state:
  Current stability: <= 0.1% +/-3mV
  Load stability: <= 0.1% +/-3mA
- Display accuracy:
  Voltage: 0.5% +/- 3 words
  Current: 0.5% +/- 3 words
- Ripple noise: Vpp <= 1%
- Display resolution:
  Voltage: up to 10mV
  Current: up to 1mA
  Power: up to 10mW
- Display mode: 4 digital LED digital tube display
- Power input: AC220V +/- 10%/50Hz or AC110V +/- 10%/60Hz (please specify when purchasing)
- Product size: 220 x 70 x 135mm (L x W x H)
- Product weight: 1.1kg
Package Included:
- 1 x Host
- 1 x Power Cord
- 1 x 5A Output Line