NMRF KFBP-320/400 Band Pass Filter 320-400MHz UHF RF Bandpass Filter 50Ω with SMA Connector
Сумма налога включена. Стоимость доставки рассчитывается при оформлении заказа.
Availability: В наличии: 2000
SKU: 77220
Collections:
Description:
The passband covers 320-400MHz UHF communication band. It can effectively eliminate signal interference from medium-wave, long-wave, FM radio and television stations. It has ultra-low insertion loss and carries a minimum power of 2W. In addition, it can be used for output filtering of low-power transmitters.
Specifications:
- Model: KFBP-320/400
- System Impedance: 50 Ohms
- Center frequency: 360 MHz
- Center frequency insertion loss: < 5 dB
- Bandwidth (3dB): 320~400 MHz
- Maximum carrying power: 2 W (33 dBm)